Nawiązenie współpracy z Aresztem Śledczym w Tarnowskich Górach

Print Drukuj

27 marca 2024 r. podpisano porozumienie między Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach, Ewy Brachaczek, a Dyrektorem Aresztu Śledczego, por. Danielem Belica. Celem współpracy jest aktywizacja zawodowa osadzonych. Powiatowy Urząd Pracy przeprowadzi zajęcia w Areszcie, skupiając się na aktywnym poszukiwaniu pracy oraz organizując spotkania informacyjne.

Zajęcia skierowane są do grupy osadzonych przygotowujących się do samodzielnego wejścia na rynek pracy i chcących uzyskać pomoc w poszukiwaniach. Szczególną uwagę poświęcono osobom, których kara pozbawienia wolności wkrótce się kończy.

W dniu 27 marca 2024 r. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach Pani Ewa Brachaczek podpisała porozumienie z Dyrektorem Aresztu Śledczego w Tarnowskich Górach por. Danielem Belica dotyczące aktywizacji zawodowej osób osadzonych w tarnogórskiej jednostce penitencjarnej.

Powiatowy Urząd Pracy w ramach form readaptacji społecznej przeprowadzi zajęcia na terenie Aresztu z zakresu aktywnego poszukiwania pracy, jak i spotkania o charakterze informacyjnym i aktywizacyjnym dla wskazanej przez Areszt Śledczy w Tarnowskich Górach grupy osadzonych przygotowujących się samodzielnego wejścia na rynek pracy  oraz zainteresowanych uzyskaniem pomocy w poszukiwaniu pracy.
Zajęcia będą kierowanie przede wszystkim do osadzonych, których kara pozbawienia wolności kończy się w najbliższym czasie.     

Dyrektorzy Powiatowego Urzędu Pracy oraz Aresztu Śledczego w Tarnowskich Górach po podpisaniu porozumienia
Informacje o publikacji dokumentu